Inductees By Year

 Class of Name Sport  Year Inducted
1917 Walter Addems Track 2001
1919 Nelson Grant Track 2002
1936 Virgil Guimond Track (Basketball) 1998
1943 Cal Meyer Friend 2000
 1953-54 Boys Basketball Team Basketball 2002
1954-55 Boys Basketball Team Basketball 2002
1954 Jim Rilott Basketball 2004
1962 Judy Mann Friend 2009
1966 Melvin Mitchka Basketball 2019
1967 Ken Klipp Track 2000
1973 John Nelson Friend 2014
1973 Mike Diedrich Track 2018
1974  Baseball Team Baseball 2007
1975 David Shimek Basketball 2001
 1977 Cross Country Team Cross Country 2000
1978 Cross Country Team Cross Country 2000
1981 Doug Pelehowski Cross Country 1990
1982 Tod Huddlestun Track 1990
1983 Mindy Farmer Coach 2007
 1984 Volleyball Team Volleyball 1997
1984 Jill Cavender Softball/Volleyball (Basketball) 2011
1984 Brian Stauffenberg Track 1990
 1985 Softball Team Softball 2006
1986 Tim Hamann Track 2002
 1987 Volleyball Team Volleyball 2003
1987 Scott Wenzel Basketball  1990
 1988 Volleyball Team Volleyball 2003
 1989 Volleyball Team Volleyball 2003
1989 Anita Raymond Volleyball 2013
 1989 Girls Track Team Track and Field 1996
1989 Girls 800m Medley Relay Track and Field 1996
 1990 Girls 800m Medley/800m Relay Track and Field 1996
 1990 Golf Team Golf 2001
1990 Carla McQueen Volleyball/Track 1996/2015 
1990 Jodi Miller Track 1996/2015
1992 James M. Quigley Baseball 2004
1992 Cory Blanchette Coach 2016
 1994 Baseball Team Baseball 2007
 1995 Softball Team Softball 2013
1996 Softball Team Softball 2013
1996 Krista Lambert Softball 2008
1997 Ryan Tillman Track/Basketball  
1998 TJ Lambert Softball 2008
1998 Andy Lee Wrestling  
 1999 Girls 800m Medley Track and Field 2007
1999 Boys 1600m Relay Track and Field 2006
1999 Tiffany Greenley Track 2005
1999 Russell Peterson Track 2005
1999 Allie Williams Track/Cross Country 2005
2001 Courtney Russert Soccer 2008
2002 Jake Emerson Soccer/Coach 2015
2003 Mike Laninga Football/Track and Field 2008
2003 Jeff Meyer Baseball/Basketball 2011
2004 Colleen McQueen Track 2010
2004 Nick Skolasinski Wrestling 2009
 2006 Golf Team Golf 2012
2005-06 Boys Basketball Team Basketball 2014
2005 Larry George Wrestling 2009
2006 Jayme Absher Basketball 2014
2006 Tyler Baldwin Basketball 2014
2006 Andrew Frame Golf 2012
2007  Boys Soccer Team Soccer 2015
2007 Cody McCullough Track/Cross Country 2014
2007 Ross George Wrestling 2013
2008 Austin Newsom Soccer 2017
 2009 Girls Soccer Team Soccer 2015
 2010 Girls Soccer Team Soccer 2016
2010 Aryn Newsom Soccer 2016
2010 Allie Newsom Soccer 2016
2010 Brandon Ringler Track 2016
2011 Haley Hatalla Volleyball 2017
 2012 Girls Soccer Team Soccer 2018
2012 JJ Witherow Football 2019
2012 Haylee Beck Softball 2019
2012 Alec Andrewson Track 2017
2012 Anthony Franc Wrestling 2018
2014  Girls Soccer Team Soccer 2020
2014 Softball Team Softball 2020
2014 Emily Gaither Soccer 2020
2014 Brooke Stulga Softball 2020
  Bill Asdell Coach 2004
  Ron Dodge Coach/Friend 2000
  Glenn Mann Friend  2020
  Pam Phillips Coach 2000
  Eddie Reed Friend 1989
  Bob Reed Friend 2010
  Ken Wenzel Coach/Friend 2005