Induction Classes

 Inducted  Name Class of      Sport
 2020 2014 Girls Soccer Team 2014 Soccer
  2014 Softball Team 2014 Softball
  Brooke Stulga 2014 Softball
  Emily Gaither 2014 Soccer
       
2019 Haylee Beck 2012 Softball
  JJ Witherow 2012 Football
  Melvin Mitchka 1966 Basketball
       
2018 Mike Diedrich 1973 Track and Field
  Anthony Franc 2012 Wrestling
  2012 Girls Soccer Team 2012 Soccer
       
 2017 Alec Andrewson 2012 Track and Field
  Haley Hatalla 2011 Volleyball
  Austin Newsom 2008 Soccer
       
2016 2010 Girls Soccer Team 2010 Soccer
  Brandon Ringler 2010 Track and Field
  Aryn Newsom 2010 Soccer
  Allie Newsom 2010 Soccer
  Cory Blanchette 1992 Coach
       
2015 Jake Emerson 2002 Coach/Soccer
  2007 Boys Soccer Team 2007 Soccer
  2009 Girls Soccer Team 2009 Soccer
  Carla McQueen 1990 Volleyball
  Jodi Miller 1990 Volleyball
       
 2014 2005-06 Boys Basketball Team 2006 Basketball
  Jayme Absher 2006 Basketball
  Tyler Baldwin 2006 Basketball
  Cody McCullough 2007 Cross Country/Track
  John Nelson   Friend
       
2013 Anita Raymond 1989 Volleyball
  1995 Softball Team 1995 Softball
  1996 Softball Team 1996 Softball
  Ross George 2007 Wrestling
       
2012 Andrew Frame 2006 Golf
  2006 Golf Team 2006 Golf
       
2011 Jeff Meyer 2003 Baseball/Basketball
  Jill Cavender 1984 Softball/Volleyball
       
2010 Colleen McQueen 2004 Track and Field
  Bob Reed   Friend
       
2009 Nick Skolasinski 2004 Wrestling
  Judy Mann 1962 Friend
  Larry George 2005 Wrestling
       
2008 Courtney Russert 2001 Soccer
   TJ Lambert 1998 Softball
  Krista Lambert 1996 Softball
  Mike Laninga 2003 Football/Track
       
2007 1974 Baseball Team 1974 Baseball
  1994 Baseball Team 1994 Baseball
  1999 Girls 800m Medley Relay 1999  Track and Field
  Mindy Farmer 1983 Coach
       
2006 1985 Softball Team 1985 Softball
  1999 Boys 1600m Relay 1999 Track and Field
       
 2005 Allie Williams 1999 Cross Country/Track
  Tiffany Greenley 1999 Track and Field
  Russell Peterson 1999 Track and Field
  Ken Wenzel   Coach/Friend
       
2004 Bill Asdell   Coach
  James M. Quigley 1992 Baseball
  Jim Rilott 1954 Basketball
       
2003 1987 Volleyball Team 1987 Volleyball
  1988 Volleyball Team 1988 Volleyball
  1989 Volleyball Team 1989 Volleyball
       
2002 1953-54 Boys Basketball Team 1954 Basketball
  1954-55 Boys Basketball Team 1955 Basketball
  Nelson Grant 1919 Track and Field
  Tim Hamann 1986 Cross Country/Track
       
2001 1990 Golf Team 1990 Golf
  Dave Shimanek 1975 Basketball
  Walter Addems 1917 Track and Field
       
2000 1977 Cross Country Team 1977 Cross Country
  1978 Cross Country Team 1978 Cross Country
  Ron Dodge   Coach/Friend
  Cal Meyer 1943 Coach/Friend
  Ken Klipp 1967 Coach/Track
  Pam Phillips   Coach
       
1998 Virgil Guimond 1936 Track and Field
       
1997 Bob Reed   Friend
  1984 Volleyball Team 1985 Volleyball
       
1996 Carla McQueen 1990 Track and Field
  Jodi Miller 1990 Track and Field
  1989 Girls Track Team 1989 Track and Field
  1989 Girls 800m Medley 1989 Track and Field
  1990 Girls 800m Medley/800m Relay 1990 Track and  Field
       
1990 Tod Huddlestun 1982 Track and Field
  Brian Stauffenberg 1984 Track and Field
  Doug Pelehowski 1981 Cross Country
  Scott Wenzel 1987 Basketball
       
 1989 Eddie Reed  (1st Inductee)   Manteno's #1 Fan